Tue. Oct 22nd, 2019

ΚΑΟ Κορίνθου: Eκτός έδρας παίζει το πρώτο παιχνίδι με τον ΣΔΥ Τρίπολης.

Γ’ Εθνική μπάσκετ – Διαβάστε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα

Με τον ΚΑΟ Κορίνθου αρχίζει ο ΣΔΥ Τρίπολης τις επίσημες υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ Εθνικής ανδρών. Το παιχνίδι είναι να γίνει στην Τρίπολη. Το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου του Νότου θα ξεκινήσει στις 13 Οκτωβρίου.

Η κλήρωση της Γ’ εθνικής στο μπάσκετ έγινε από την Ομοσπονδία.

Από πλευράς ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην Γ’ εθνική θα αγωνιστεί ο περσινός πρωταθλητής Σύλλογος Δρομέων Υγείας Τρίπολης ο οποίος θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα παίζοντας εντός έδρας με τον ΚΑΟ Κορίνθου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική – 13/10/19

ΓΣ Κορωπίου – Γλαύκος

Ερμιόνη – Ακράτα

Ληξούρι – Χαλάνδρι

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Αρης Νίκαιας – Ηλυσιακός

Παναχαϊκή – ΑΟ Αχαγιά 82

2η Αγωνιστική – 20/10/19

Ακράτα – ΓΣ Κορωπίου

Χαλάνδρι – Ερμιόνη

ΚΑΟ Κορίνθου – Ληξούρι

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης

Ηλυσιακός – ΑΟ Π. Φαλήρου

ΑΟ Αχαγιά 82 – Αρης Νίκαιας

Γλαύκος – Παναχαϊκή

3η Αγωνιστική – 27/10/19

ΓΣ Κορωπίου – Χαλάνδρι

Ερμιόνη – ΚΑΟ Κορίνθου

Ληξούρι – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

ΣΔΥ Τρίπολης – Ηλυσιακός

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΟ Αχαγιά 82

Αρης Νίκαιας – Παναχαϊκή

Γλαύκος – Ακράτα

4η Αγωνιστική – 03/11/19

ΚΑΟ Κορίνθου – ΓΣ Κορωπίου

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Ερμιόνη

Ηλυσιακός – Ληξούρι

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΣΔΥ Τρίπολης

Παναχαϊκή – ΑΟ Π. Φαλήρου

Αρης Νίκαιας – Γλαύκος

Χαλάνδρι – Ακράτα

5η Αγωνιστική – 10/11/19

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Ερμιόνη – Ηλυσιακός

Ληξούρι – ΑΟ Αχαγιά 82

ΣΔΥ Τρίπολης – Παναχαϊκή

ΑΟ Π. Φαλήρου – Αρης Νίκαιας

Γλαύκος – Χαλάνδρι

Ακράτα – ΚΑΟ Κορίνθου

6η Αγωνιστική – 24/11/19

Ηλυσιακός – ΓΣ Κορωπίου

ΑΟ Αχαγιά 82 – Ερμιόνη

Παναχαϊκή – Ληξούρι

Αρης Νίκαιας – ΣΔΥ Τρίπολης

ΑΟ Π. Φαλήρου – Γλαύκος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Ακράτα

ΚΑΟ Κορίνθου – Χαλάνδρι

7η Αγωνιστική – 01/12/19

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Αχαγιά 82

Ερμιόνη – Παναχαϊκή

Ληξούρι – Αρης Νίκαιας

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Π. Φαλήρου

Γλαύκος – ΚΑΟ Κορίνθου

Ακράτα – Ηλυσιακός

Χαλάνδρι – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

8η Αγωνιστική – 08/12/19

Παναχαϊκή – ΓΣ Κορωπίου

Αρης Νίκαιας – Ερμιόνη

ΑΟ Π. Φαλήρου – Ληξούρι

ΣΔΥ Τρίπολης – Γλαύκος

ΑΟ Αχαγιά 82 – Ακράτα

Ηλυσιακός – Χαλάνδρι

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΚΑΟ Κορίνθου

9η Αγωνιστική – 15/12/19

ΓΣ Κορωπίου – Αρης Νίκαιας

Ερμιόνη – ΑΟ Π. Φαλήρου

Ληξούρι – ΣΔΥ Τρίπολης

Γλαύκος – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Ακράτα – Παναχαϊκή

Χαλάνδρι – ΑΟ Αχαγιά 82

ΚΑΟ Κορίνθου – Ηλυσιακός

10η Αγωνιστική – 22/12/19

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΓΣ Κορωπίου

ΣΔΥ Τρίπολης – Ερμιόνη

Ληξούρι – Γλαύκος

Αρης Νίκαιας – Ακράτα

Παναχαϊκή – Χαλάνδρι

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΚΑΟ Κορίνθου

Ηλυσιακός – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

11η Αγωνιστική – 05/01/20

ΓΣ Κορωπίου – ΣΔΥ Τρίπολης

Ερμιόνη – Ληξούρι

Γλαύκος – Ηλυσιακός

Ακράτα – ΑΟ Π. Φαλήρου

Χαλάνδρι – Αρης Νίκαιας

ΚΑΟ Κορίνθου – Παναχαϊκή

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Αχαγιά 82

12η Αγωνιστική – 12/01/20

Ληξούρι – ΓΣ Κορωπίου

Ερμιόνη – Γλαύκος

ΣΔΥ Τρίπολης – Ακράτα

ΑΟ Π. Φαλήρου – Χαλάνδρι

Αρης Νίκαιας – ΚΑΟ Κορίνθου

Παναχαϊκή – ΑΕ Ν. Κηφισιάς

ΑΟ Αχαγιά 82 – Ηλυσιακός

13η Αγωνιστική – 19/01/20

ΓΣ Κορωπίου – Ερμιόνη

Γλαύκος – ΑΟ Αχαγιά 82

Ακράτα – Ληξούρι

Χαλάνδρι – ΣΔΥ Τρίπολης

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Π. Φαλήρου

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Αρης Νίκαιας

Ηλυσιακός – Παναχαϊκή