Πραγματοποιήθηκε τελικά σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση της Football League, χωρίς όμως το διοικητικό συμβούλιο που προηγήθηκε να ορίσει την ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος, καθώς παραμένει σε εκκρεμότητα το ζήτημα της συμφωνίας με την ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά δικαιώματα.

Μετά από ψηφοφορία και με οριακή πλειοψηφία (8-6), αποφασίστηκε να προχωρήσει η διαδικασία της κλήρωσης και η 1η αγωνιστική περιλαμβάνει τα εξής παιχνίδια:

Πραγματοποιήθηκε τελικά σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση της Football League, χωρίς όμως το διοικητικό συμβούλιο που προηγήθηκε να ορίσει την ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος, καθώς παραμένει σε εκκρεμότητα το ζήτημα της συμφωνίας με την ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά δικαιώματα. Μετά από ψηφοφορία και με οριακή πλειοψηφία (8-6), αποφασίστηκε να προχωρήσει η διαδικασία της κλήρωσης.

Το πρόγραμμα της Football League για την αγωνιστική περίοδο 2018-19:

1η αγωνιστική
Σπάρτη-ΑΟΧ Κισσαμικός
Παναχαϊκή-Αιγινιακός
Εργοτέλης-Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας-Κέρκυρα
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας
Ηρακλής-Ηρόδοτος
Βόλος-ΑΕ Καραϊσκάκης
Πλατανιάς-Αήττητος

2η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Σπάρτη
ΑΟΧ Κισσαμικός-Εργοτέλης
Αιγινιακός-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-Τρίκαλα
Κέρκυρα-Ηρακλής
Δόξα Δράμας-Βόλος
Ηρόδοτος-Αήττητος Σπάτων
ΑΕ Καραϊσκάκης-Πλατανιάς

3η αγωνιστική
Σπάρτη-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Τρίκαλα-ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρακλής-Αιγινιακός
Βόλος-Απόλλων Πόντου
Αήττητος Σπάτων-Κέρκυρα
Πλατανιάς-Δόξα Δράμας
Ηρόδοτος-ΑΕ Καραϊσκάκης

4η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Σπάρτη
Εργοτέλης-Τρίκαλα
Παναχαϊκή-Ηρακλής
ΑΟΧ Κισσαμικός-Βόλος
Αιγινιακός-Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Πόντου-Πλατανιάς
Κέρκυρα-ΑΕ Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας-Ηρόδοτος

5η αγωνιστική
Σπάρτη-Τρίκαλα
Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας
Βόλος-Εργοτέλης
Αήττητος Σπάτων-Παναχαϊκή
Πλατανιάς-ΑΟΧ Κισσαμικός
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αιγινιακός
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας

6η αγωνιστική
Ηρακλής-Σπάρτη
Τρίκαλα-Βόλος
Απόλλων Λάρισας-Αήττητος Σπάτων
Εργοτέλης-Πλατανιάς
Παναχαϊκή-ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΟΧ Κισσαμικός-Ηρόδοτος
Αιγινιακός-Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα

7η αγωνιστική
Σπάρτη-Βόλος
Αήττητος Σπάτων-Ηρακλής
Πλατανιάς-Τρίκαλα
ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας
Ηρόδοτος-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Κέρκυρα-ΑΟΧ Κισσαμικός
Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική
Αήττητος Σπάτων-Σπάρτη
Βόλος-Πλατανιάς
Ηρακλής-ΑΕ Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Ηρόδοτος
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Κέρκυρα
Παναχαϊκή-Απόλλων Πόντου
ΑΟΧ Κισσαμικός-Αιγινιακός

9η αγωνιστική
Σπάρτη-Πλατανιάς
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αήττητος Σπάτων
Ηρόδοτος-Βόλος
Δόξα Δράμας-Ηρακλής
Κέρκυρα-Τρίκαλα
Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας
Αιγινιακός-Εργοτέλης
ΑΟΧ Κισσαμικός-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Σπάρτη
Πλατανιάς-Ηρόδοτος
Αήττητος Σπάτων-Δόξα Δράμας
Βόλος-Κέρκυρα
Ηρακλής-Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα-Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας-ΑΟΧ Κισσαμικός
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Σπάρτη-Ηρόδοτος
Δόξα Δράμας- ΑΕ Καραϊσκάκης
Κέρκυρα-Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου-Αήττητος Σπάτων
Αιγινιακός-Βόλος
ΑΟΧ Κισσαμικός-Ηρακλής
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

12η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Σπάρτη
Ηρόδοτος-Κέρκυρα
ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς-Αιγινιακός
Αήττητος Σπάτων-ΑΟΧ Κισσαμικός
Βόλος-Παναχαϊκή
Ηρακλής-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας

13η αγωνιστική
Σπάρτη-Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Αιγινιακός-Ηρόδοτος
ΑΟΧ Κισσαμικός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή-Πλατανιάς
Εργοτέλης-Αήττητος Σπάτων
Απόλλων Λάρισας-Βόλος
Τρίκαλα-Ηρακλής

14η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Σπάρτη
Κέρκυρα-Αιγινιακός
Δόξα Δράμας-ΑΟΧ Κισσαμικός
Ηρόδοτος-Παναχαϊκή
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας
Αήττητος Σπάτων-Τρίκαλα
Βόλος-Ηρακλής

15η αγωνιστική
Σπάρτη-Αιγινιακός
ΑΟΧ Κισσαμικός-Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή-Κέρκυρα
Εργοτέλης-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Ηρόδοτος
Τρίκαλα-ΑΕ Καραϊσκάκης
Ηρακλής-Πλατανιάς
Βόλος-Αήττητος Σπάτων