Σα. Απρ 20th, 2024

Έσβησαν οι προβολείς την ώρα του αγώνα στο γήπεδο της Αγυιάς στην Πάτρα: Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης 1-3: (video)

Κοινοποίηση ειδήσεων

15 λεπτά ήταν η διακοπή του παιχνιδιού Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης, καθώς υπήρξε συσκότισει στο γήπεδο της Αγυιάς.

Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε και ο αγώνας διεξάγεται κανονικά.

ημαντικό “διπλό” στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο, αλλά και για την επιστροφή στην ηρεμία κατέκτησε ο Απόλλων Σμύρνης το βράδυ της Παρασκευής (20/12) στην Αγυιά κόντρα στην Παναχαϊκή, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο με αντεπίθεση διαρκείας έφασε στο τελικό 1-3. Αξιοσημείωτο πως και τα τρία γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκαν από τις τρεις αλλαγές που έκανε ο Νίκος Παπαδόπουλος. Η Παναχαϊκή προηγήθηκε στο 37′ ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιατραβάνη. Στο 71′ ο Ιριτιέρ έκανε το 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 75′ ο Αργεντινός έδωσε στον Μπλάζιτς και εκείνος με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 1-2. Στο 80′ έπεσε η τάση του ρεύματος και η αναμέτρηση αφού διεκόπη για ένα δεκάλεπτο, άρχισε εκ νέου.