Sat. Jul 4th, 2020

Super League: Επαναρχίζει το Σαββατοκύριακο 6 – 7 Ιουνίου – Το πρόγραμμα των play off και play out

H αγωνιστική δράση στη Super League επαναρχίζει το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιουνίου και η διοργανώτρια Αρχή έκανε γνωστό και το πρόγραμμα των play out. Οι ομάδες από την 7η έως τη 10η θέση δίνουν τέσσερα ματς εντός έδρας και τρία εκτός έδρας, ενώ από την 11η έως τη 14η θέση, παίζουν τα τρία παιχνίδια στο γήπεδό τους και τα τέσσερα εκτός έδρας.

Tο ενδεχόμενο να διεξαχθούν οι εναπομείναντες αγώνες της Super League παρουσία θεατών στο 20% της χωρητικότητας των γηπέδων τόσο στα play off όσο και στα play out συζητείται στο Δ.Σ. της διοργανώτριας Αρχής.

Όπως έγινε γνωστό στην πρεμιέρα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του κορονοϊού.

Το πρόγραμμα των play off έχει ως εξής:

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
  • Άρης-ΟΦΗ
  • ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Ολυμπιακός-Άρης
  • ΟΦΗ-ΑΕΚ
  • Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • ΑΕΚ-Άρης
  • Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
  • ΠΑΟΚ-ΟΦΗ

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • ΑΕΚ-Ολυμπιακός
  • Άρης-ΠΑΟΚ
  • ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Ολυμπιακός-ΟΦΗ
  • Παναθηναϊκός-Άρης
  • ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Άρης-ΑΕΚ
  • ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
  • Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • ΑΕΚ-ΟΦΗ
  • Άρης-Ολυμπιακός
  • ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
  • ΟΦΗ-Άρης
  • Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
  • Άρης-Παναθηναϊκός
  • ΟΦΗ-Ολυμπιακός

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

  • Ολυμπιακός-ΑΕΚ
  • Παναθηναϊκός-ΟΦΗ
  • ΠΑΟΚ-Άρης

Το πρόγραμμα των play out της Super League έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική

Ξάνθη-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Αστέρας

Πανιώνιος-Βόλος

Λαμία-Παναιτωλικός

2η Αγωνιστική

Αστέρας-Πανιώνιος

Ατρόμητος-Λαμία

Βόλος-Ξάνθη

Παναιτωλικός-ΑΕΛ

3η Αγωνιστική

Ξάνθη-Παναιτωλικός

ΑΕΛ-Βόλος

Αστέρας-Ατρόμητος

Λαμία-Πανιώνιος

4η Αγωνιστική

Ατρόμητος-ΑΕΛ

Βόλος-Λαμία

Παναιτωλικός-Αστέρας

Πανιώνιος-Ξάνθη

5η Αγωνιστική

ΑΕΛ-Πανιώνιος

Αστέρας-Βόλος

Ατρόμητος-Παναιτωλικός

Λαμία-Ξάνθη

6η Αγωνιστική

Ξάνθη-Αστέρας

Βόλος-Ατρόμητος

Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Λαμία-ΑΕΛ

7η Αγωνιστική

ΑΕΛ-Ξάνθη

Αστέρας-Λαμία

Ατρόμητος-Πανιώνιος

Παναιτωλικός-Βόλος