Πα. Απρ 19th, 2024

Ο Κ.Α.Ο. Κορίνθου επικράτησε του Γλαύκου με μεγάλη διαφορά

Κοινοποίηση ειδήσεων

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 88-65 Νίκη…. οδηγός για την συνέχεια

Με το επιβλητικό 88-65 επικράτησε του Γλαύκου το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μας στο κλειστό της Κορίνθου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Με “κλειδί” την ασφυκτική άμυνα που στην κυριολεξία “αφόπλισε” τους Πατρινούς (17 πόντοι στο α’ δεκάλεπτο, 10 στο β’, 15 στο γ’ και 23 στο δ’) αλλά και την αποτελεσματική επίθεση (29 πόντοι στο α’ δεκάλεπτο, 18 στο β’, 20 στο γ’ και 21 στο δ’) έφτασε στην 2η νίκη της και έδειξε διαθέσεις για την συνέχεια!
Η ομάδα της Πάτρας δεν κατόρθωσε σε κανένα σημείο του αγώνα να ανακάμψει και να πλησιάσει στο σκορ, η διαφορά στην διάρκεια του 3ου δεκαλέπτου άγγιξε ακόμα και τους 26 πόντους.
Αγωνιστικά δεν υπολείπεται κάνεις!
Όλοι οι παίχτες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους για μια πραγματικά πολύτιμη νίκη, αποδεικνύοντας πως μπορούν!
Ξεχώρισαν οι Κεφαλάς, Κωνσταντίνου, Πρατης και Γεωργίου αλλά και το γεγονός ότι οι παίχτες μας ήταν εύστοχοι σε 15 τρίποντα!!!
Ο κόσμος από την πλευρά του ήταν συγκλονιστικός και αυτή τη φορά, πολύτιμος συμπαραστάτης και “συμπαίκτης” αφού το γεμάτο ΔΑΚ είναι πάντα κίνητρο για εμας!
Συνεχίζουμε!!!!!
Δεκάλεπτα : 29-17, 47-27, 67-42, 88-65
Διαιτητές : Μαντήλας-Σταθόπουλος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 4, Γεωργίου 12 (4), Σκελλαράκης 8, Μακρής 4, Θεοδωρίδης 8 (2), Κεφαλάς 17 (3), Μπαλης 2, Περρωτής 8, Πράττης 13 (2), Δανίκας, Κωνσταντίνου 14 (4).
ΑΟ Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 11, Σερέτης 8, Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 21 (2), Κούτρας, Μαναβόπουλος 9, Αγγελόπουλος 14, Δαβάνης, Σπυράκος