Σημαντικά έργα σε Αρκαδία, Μεσσηνία και Κορινθία υπέγραψε ο Πέτρος Τατούλης
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2019/03/23534553.jpg?fit=728%2C410&ssl=1)
Τη δημοπράτηση σημαντικών έργων σε Αρκαδία, Μεσσηνία και Κορινθία υπέγραψε την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019 ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Πέτρος Τατούλης.
Πρόκειται για το έργο «Αποκατάσταση βατότητας δρόμου από Κοντοβάζαινα προς Ι.Μ. Κλείβωκας» στην Περιφερειακή Ενότητα Αρκαδίας, το έργο «Συντήρηση – οδική ασφάλεια στην 82η Εθνική Οδό της Περιφερειακής Ενότητας Μεσσηνίας (Τμήμα Καλαμάτα – Τσακώνα – Καλό Νερό)» και τα έργα «Συντήρηση βελτίωση λειτουργίας ηλεκτροφωτισμού οδικού δικτύου αρμοδιότητας Περιφερειακής Ενότητας Κορινθίας» και «Καθαρισμός πρανών, τάφρων και νησίδων οδικού δικτύου αρμοδιότητας Περιφερειακής Ενότητας Κορινθίας»