Αυτοκίνητο παρέσυρε και τραυμάτισε 22χρονη στη Συκιά Ξυλοκάστρου
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2021/06/ΕΚΑΒ-1.jpg?fit=770%2C433&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Ατύχημα, σημειώθηκε, το βράδυ της Κυριακής 10 Ιουλίου, στην Παλαιά Εθνική Οδό Κορίνθου – Πατρών , στο ύψος της Συκιάς Ξυλοκάστρου.
Συγκεκριμένα, οδηγός Ι.Χ αυτοκινήτου, παρέσυρε και τραυμάτισε μια 22χρονη κοπέλα, εργαζόμενη καφετέριας, η οποία βρισκόταν εν ώρα εργασίας και διέσχιζε το δρόμο.
Στο σημείο κλήθηκε ασθενοφόρο ΕΚΑΒ, όπου την παρέλαβε και τη μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου. Η 22χρονη, μέχρι και αυτή την ώρα, νοσηλεύεται με τραύματα στο σώμα της, στο Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου.