Εκδήλωση στην Κόρινθο με θέμα: «Μητέρες και κόρες, θύματα έμφυλης και ενδοοικογενειακής βίας»
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG_20240429_223635.jpg?fit=1024%2C992&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-20.png?resize=640%2C464&ssl=1)
Το Επιμελητήριο Κορινθίας σας προσκαλεί στην εκδήλωση με τίτλο: “Δεν είναι αγάπη ο πόνος και η βία, όλες απαντάμε, αν αγγίξεις μια…” η οποία αφορά όλες τις μητέρες και κόρες θύματα έμφυλης και ενδοοικογενειακής βίας αλλά και συνολικά την κοινωνία μας, η οποία οφείλει να δώσει ακόμη μεγαλύτερη προσοχή στα περιστατικά αυτά μέχρι να εξαλειφθούν. Σας καλούμε όλες και όλους να δώσετε το παρόν στον σημαντικό αυτό διάλογο.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του Επιμελητηρίου Κορινθίας στις 12 Μαΐου, στις 11 το πρωί στην οδό Ερμού 2 στην Κόρινθο υπό την αιγίδα του Επιμελητηρίου Κορινθίας και του Δήμου Κορινθίων.
Συντονίζει ο νομικός και Πρόεδρος του ΔΣ Δήμου Κορινθίων, κ. Γιώργος Παπαβενετίου.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/AFISA_EPILOGH_OK_SOCIAL.jpg?resize=607%2C850&ssl=1)