Επιμελητήριο Κορινθίας: Συνάντηση Εργασίας Δημοτικών Συμβούλων Κορινθίας
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2020/01/επιμελητηριο.jpg?fit=400%2C242&ssl=1)
Η Πανελλήνια Ένωση Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης «Κλεισθένης» και το Επιμελητήριο Κορινθίας σας προσκαλούν να συμμετέχετε στη συνάντηση εργασίας με θέμα «Νέο Σύστημα Διακυβέρνησης Δήμων – Ν.5056/2023» Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Δρ. Μιχάλης Χρηστάκης – Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Γενικών Γραμματέων Τοπικής Αυτοδιοίκησης “Κλεισθένης”.Σκοπός της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση των δημοτικών συμβούλων για τις αλλαγές, που επέρχονται στη δομή και το καθεστώς λειτουργίας των δήμων από 1/1/2024 και η ανταλλαγή απόψεων για τις προοπτικές ανάπτυξης του ρόλου της τοπικής αυτοδιοίκησης στο νομό Κορινθίας.H εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου στις 17:00 στο Αμφιθέατρο του Επιμελητηρίου Κορινθίας – ‘’Γιάννης Λαρσινός’’ (Ερμού 2 Κόρινθος).
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/12/Πρόσκληση-σε-ημερίδα-για-ΚΛΕΙΣΘΕΝΗ-1-850x477.png?resize=640%2C359&ssl=1)