Ζευγολατιό: Πέταξαν το…χασισέλαιο στη θέα των αστυνομικών της ΟΠΚΕ (φωτό)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240513_094345.jpg?fit=1024%2C499&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-22.png?resize=640%2C464&ssl=1)
Συνελήφθησαν, χθες 12.5.2024 το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου-Βόχας, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Κορινθίας, -2- ημεδαποί, ηλικίας 27 και 47 ετών, αντίστοιχα, γιατί απέρριψαν στο έδαφος φιαλίδιο περιέχον χασισέλαιο, συνολικού βάρους -19- γραμμαρίων, το οποίο κατασχέθηκε.
Επιπλέον, ο 47χρονος κατηγορείται και για παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων διότι σε έρευνα που πραγματοποιήθηκε στο όχημα βρέθηκε και κατασχέθηκε μαχαίρι, με μήκος λάμας -7,5- εκατοστά.
Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βέλου-Βόχας.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG_20240513_094145.jpg?resize=640%2C513&ssl=1)