Η Λαϊκή Αγορά Κορίνθου από το Σάββατο 14 Μαΐου θα λειτουργεί στην Οδό Κολιάτσου
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/05/CE9BCE91CE99CE9ACE97-CE91CE93CE9FCEA1CE91-CE9ACE9FCEA1CE99CE9DCE98CE9FCEA5.jpg?fit=400%2C300&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Σε συνέχεια της Δ1α/ΓΠ.οικ.23983/30-04-2022 (ΦΕΚ 2137 Τ.Β ) οι λαϊκές αγορές του Δήμου Κορινθίων επιστρέφουν στην κανονικότητα με σεβασμό στους Πωλητές, τους Καταναλωτές και τους Κατοίκους.
Για την εύρυθμη λειτουργία της Λαϊκής Αγοράς Ο Δήμος Κορινθίων , ορίζει από το Σάββατο 14/05/2022 και έως ότου να ολοκληρωθεί η εναρμόνιση του κανονισμού Λαϊκών Αγορών του Δήμου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στον Ν. 4849/2021, την λειτουργία τους ως εξής:
- Η Λαϊκή Αγορά Κορίνθου από το Σάββατο 14 Μαΐου 2022 θα λειτουργεί στην θερινή θέση , στην Οδό Κολιάτσου με επέκταση στην άνοδο και στην οδό Στεφάνου.
- Η Λαϊκή Αγορά Συνοικισμού θα λειτουργήσει προσωρινά στην υφιστάμενη χειμερινή θέση προκειμένου να μην δυσχεραίνεται η είσοδος και η έξοδος του σχολείου.
- Οι λοιπές Λαϊκές Αγορές του Δήμου θα λειτουργούν εντός των καθορισμένων κανονιστικά χώρων.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ