Η Ολυμπιακή Φλόγα στην Κόρινθο την Πέμπτη 25 Απριλίου
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/04/fdgsrd.jpg?fit=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/04/kanelopoulos.gif?resize=640%2C464&ssl=1)
Ο Δήμος Κορινθίων ετοιμάζεται να υποδεχθεί την Ολυμπιακή Φλόγα των 33ων Ολυμπιακών Αγώνων “𝐏𝐀𝐑𝐈𝐒 𝟐𝟎𝟐𝟒”, διοργανώνοντας μία τελετή που θα τιμήσει τα πανάρχαια Ολυμπιακά ιδεώδη, την Πέμπτη 25.04.2024 και ώρα 20:00 στο Φλοίσβο Κορίνθου.
𝚷𝚸𝚶𝚪𝚸𝚨𝚳𝚳𝚨 𝚬𝚱𝚫𝚮𝚲𝛀𝚺𝚮𝚺
19:15 Άφιξη της Ολυμπιακής Φλόγας στην Κόρινθο (Οδός Πατρών)
19:15 – 20:00 Λαμπαδηδρομίες επί των οδών Γεωργίου Παπανδρέου & Εθνικής
Αντιστάσεως
20:00 Άφιξη & αφή της Ολυμπιακής Φλόγας στον βωμό (Πήγασος, Λιμάνι Κορίνθου)
20:00 – 20:30 Τελετουργικό σκέλος , Ανάκρουση Εθνικών Ύμνων Ελλάδας και Γαλλίας και Ολυμπιακού Ύμνου, Ομιλίες Δημάρχου και εκπροσώπων της Ελληνικής και της Γαλλικής Ολυμπιακής Επιτροπής.
Ο Δήμαρχος Κορινθίων, κ. Νίκος Σταυρέλης, καλεί όλους τους δημότες να τιμήσουν με την παρουσία τους την υποδοχή της Ολυμπιακής Φλόγας στην πόλη της Κορίνθου.