Η Ο.Π.Κ.Ε Κορινθίας ”τσάκωσε” 38χρονο με μεταλλικά αντικείμενα
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2020/11/οπκεκορινθιας.jpg?fit=660%2C335&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Συνελήφθη, χθες (27.5.2022) το απόγευμα, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου-Βόχας Κορινθίας, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Κορινθίας, 38χρονος ημεδαπός, γιατί μετέφερε , τα οποία, όπως προέκυψε, περιήλθαν στην κατοχή του από 25χρονο ημεδαπό, έναντι αμοιβής. Ανωτέρω αντικείμενα κατασχέθηκαν και θα αποδοθούν.
Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βέλου-Βόχα.