Η περιφορά του Επιταφίου στο Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου (φώτο)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/sfdgre.jpg?fit=655%2C627&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Η πρώτη περιφορά του Επιταφίου στην Κόρινθο έγινε νωρίς το απόγευμα της Μεγ. Παρασκευής (3/5) στο Γενικό Νοσοκομείο Κορίνθου με κατάνυξη και ευλάβεια.
Η περιφορά πραγματοποιήθηκε εντός του Νοσοκομείου Κορίνθου και προαύλιου χώρου ξεκινώντας από την κεντρική είσοδο και καταλήγοντας με πομπή στο εκκλησάκι των Αγίων Αναργύρων.
Στην Ακολουθία του Επιταφίου παραβρέθηκαν ο Αντιπεριφερειάρχης Κορινθίας Αναστάσιος Γκιολής, o αντιδήμαρχος Κορινθίων Βαγγέλης Παπαϊωάννου μαζί με Γεωργία Στριμενοπούλου, Αναπληρώτρια Δημάρχου και Αντιδήμαρχος και πλήθος κόσμου.
![Αυτή η εικόνα δεν έχει ιδιότητα alt. Το όνομα του αρχείου είναι 09c45803-bcef-4973-8e90-0c936c5fc977_sHz-638x850.jpg](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/09c45803-bcef-4973-8e90-0c936c5fc977_sHz.jpg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/zdb.jpg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/wagrdeq.jpg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/gfas.jpg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/dfyikj.jpg?resize=478%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/3610a6e6-55ef-4b66-8532-f5eb5b85100b-1.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/cfd87ef2-0f8a-4115-b1c3-864398c115af-1.jpg?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/fa034691-b507-462c-ab1e-3f43b850704b-1.jpg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/05/nhgfd.jpg?resize=640%2C360&ssl=1)