Θεματικά εργαστήρια από την Περιφέρεια Πελοποννήσου και τα Επιμελητήρια
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/02/xfdcsv.jpg?fit=1024%2C714&ssl=1)
Η Περιφέρεια Πελοποννήσου, σε συνεργασία με τα Επιμελητήρια, διοργανώνουν θεματικά εργαστήρια.
Πρόκειται για δράση που έχουν να κάνουν μέσω του προγράμματος ” Πελοπόννησος ”.
Στις 5 Μαρτίου 2024, στην Τρίπολη και στο Επιμελητήριο Αρκαδίας, θα γίνει σεμινάριο που έχει να κάνει με το γάλα και τα γαλακτοκομικά προιόντα. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 6 το απόγευμα.Στις 11 Μαρτίου 2024, θα διεξαχθεί σεμινάριο με θέμα τον τουρισμό.
Αυτό θα γίνει στην Καλαμάτα.Την Πέμπτη, 14 Μαρτίου, στις 4 το μεσημέρι, στο Επιμελητήριο Αργολίδας, θα γίνει σεμινάριο με θέμα τους χυμούς και τα οπωροκηπευτικά.Τέλος, στις 15 Μαρτίου, στις 6 το απόγευμα, στο Επιμελητήριο Λακωνίας, θα τελεστεί σεμινάριο με θέμα την ελιά και το λάδι.Τα σεμινάρια έχουν να κάνουν με τα βασικά προιόντα κάθε περιοχής,.