Κατέβασαν και έκλεψαν μετασχηματιστές της ΔΕΗ από κολώνες στο Σωληνάρι και Χαλκί (φώτο)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/01/327216347_857162515499380_7207612566599834138_n-1.jpg?fit=1024%2C1365&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Άγνωστοι δράστες “κυνηγοί” του χαλκού ανέβηκαν στις κολώνες της ΔΕΗ και «κατέβασαν» και έκλεψαν τρεις ολόκληρους μετασχηματιστές στο Σωληνάρι και Χαλκί του Δήμου Βέλου-Βόχας, με αποτέλεσμα τη διακοπή του ρεύματος στην ευρύτερη περιοχή. Συνεργείο εργολάβου του ΔΕΔΔΗΕ μετέβη στα σημεία και προχώρησε στην εγκατάσταση νέων μετασχηματιστών.
Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βέλου-Βόχας.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/01/327216347_857162515499380_7207612566599834138_n.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/01/327361517_733278308040194_210292036641677618_n.jpg?resize=640%2C853&ssl=1)