Μεσσηνία: Δενδρύλλια κάνναβης καλλιεργούσε ένας 68χρονος (εικόνες)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/08/31.8.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-2.jpeg?fit=1024%2C777&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Συνελήφθη, χθες (30.8.2023) το μεσημέρι, σε τοπική κοινότητα του δήμου Πύλου-Νέστορος, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας, 68χρονος ημεδαπός, γιατί σε έρευνα που έγινε σε αγρόκτημα του, βρέθηκε να καλλιεργεί -3- δενδρύλλια κάνναβης, ύψους έως -2,5- μέτρων, περίπου τα οποία εκριζώθηκαν και κατασχέθηκαν.
Επίσης, σε έρευνα που ακολούθησε σε οικία του, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν ποσότητα κάνναβης, συνολικού βάρους -72- γραμμαρίων και ζυγαριά ακριβείας.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/08/31.8.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-638x850.jpeg?resize=638%2C850&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/08/31.8.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-2.jpeg?resize=640%2C486&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/08/31.8.2023-09.00-peloponnisou-enimerwtiko-3.jpeg?resize=640%2C799&ssl=1)