Παραδίδεται αύριο Τρίτη το ολοκληρωμένο έργο αναβάθμισης της εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων στους Αγίους Θεοδώρους
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/11/maxresdefault-13.jpg?fit=1024%2C576&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Παραδίδεται αύριο Τρίτη από τον περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα το ολοκληρωμένο έργο αναβάθμισης της εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων στους Αγίους Θεοδώρους.
Το εν λόγω έργο, προϋπολογισμού 879.999,72 ευρώ, υλοποίησε η Περιφέρεια μέσω προγραμματικής σύμβασης που είχε υπογραφεί μεταξύ της Περιφέρειας Πελοποννήσου και της Δημοτικής Επιχείρησης Υδρευσης – Αποχέτευσης Λουτρακίου – Αγίων Θεοδώρων.Στο πλαίσιο της εν λόγω προγραμματικής σύμβασης έγινε η προμήθεια και η εγκατάσταση πρόσθετου εξοπλισμού με σκοπό την αναβάθμιση της εγκατάστασης επεξεργασίας λυμάτων.