Πνίγηκε 83χρονος ενώ κολυμπούσε στις Κεχριές Κορινθίας
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2020/06/etdgrf.jpg?fit=1024%2C463&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Ενημερώθηκε, απογευματινές ώρες του Σαββάτου, το Β’ Λιμενικό Τμήμα Ισθμίας, του Λιμεναρχείου Κορίνθου, για τον εντοπισμό 83χρονου, χωρίς τις αισθήσεις του, στη θαλάσσια περιοχή Κεγχραιών Νομού Κορινθίας.
Ο 83χρονος ανασύρθηκε από λουόμενους, ενώ στη συνέχεια μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ, στο Νοσοκομείο Κορίνθου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Από την οικεία Λιμενική Αρχή που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Ναυπλίου – Καλαμάτας.