«Ποντικοί» ξήλωσαν σωλήνες από εγκαταστάσεις της Δ.Ε.Υ.Α του Δήμου Λουτρακίου-Αγ. Θεοδώρων – Συνελήφθησαν άμεσα από αστυνομικούς
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/04/15dc81dc1ae46e7bfb50c4d3dcad5caa20c71f22.681.384.4059c44adc8510cc92edfa4289673082c990791b.jpg?fit=681%2C384&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
«Ποντικοί» ξήλωσαν σωλήνες από εγκαταστάσεις της Δ.Ε.Υ.Α του Δήμου Λουτρακίου-Αγ. Θεοδώρων – Συνελήφθησαν άμεσα από αστυνομικούς.
Αναλυτικά:
Συνελήφθησαν, χθες (25.4.2023) το απόγευμα, στο Λουτράκι Κορινθίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Λουτρακίου, δύο (2) 69χρονοι ημεδαποί , γιατί την 23 & 24.4.2023, αφαίρεσαν από εγκαταστάσεις Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης του Δήμου Λουτρακίου-Αγίων Θεοδώρων, -2- σωλήνες.
Επιπλέον, συνελήφθη ακόμη ένας 45χρονος ημεδαπός για αποδοχή και διάθεση προϊόντων εγκλήματος, καθώς ανωτέρω σωλήνες βρέθηκαν σε επιχείρηση ανακύκλωσης που διατηρεί, οι οποίες κατασχέθηκαν και αποδόθηκαν.