Στην 87η ΔΕΘ ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Π. Νίκας
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/09/deth2023-DSC_0087-FIRST.jpg?fit=1000%2C750&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται από χθες ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, στο πλαίσιο της 87ης Διεθνούς Εκθεσης, στην οποία η Περιφέρεια μετέχει με περίπτερο,
Ο περιφερειάρχης Π. Νίκας, το Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου, παρέστη στην τελετή εγκαινίων του περιπτέρου της Βουλγαρίας -τιμώμενης χώρας στην 87η ΔΕΘ-, παρουσία του υπουργού Οικονομικών Κωστή Χατζηδάκη και τριών υπουργών της εν λόγω χώρας.
Τόσο το πρωί, όσο και το απόγευμα σήμερα, ο Π. Νίκας επισκέφθηκε άλλα περίπτερα -Περιφερειών, Επιμελητηρίων, οργανισμών κ.α.- στον χώρο της ΔΕΘ όπου είχε συναντήσεις.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-27.png?resize=640%2C427&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-28.png?resize=640%2C427&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-29.png?resize=640%2C427&ssl=1)