Στη Νεμέα θα μεταβεί κλιμάκιο του ΕΛΓΑ για να αποτιμήσει τις ζημιές από τη χαλαζόπτωση
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/08/maxresdefault-18-1.jpg?fit=1024%2C576&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Κατόπιν επικοινωνίας του Δημάρχου Νεμέας, κου Φρούσιου Κων/νου ,με τον προϊστάμενο του ΕΛΓΑ Πάτρας ,κο Τσιλιγιάννη Γεώργιο,κλιμάκιο του ΕΛΓΑ θα επισκεφτεί το Δημαρχείο αύριο στις 30/8/2022 και ώρα 09.30 ,προκειμένου να προβεί σε αυτοψία για τις ζημιές που προκλήθηκαν στις αγροτικές καλλιέργειες από τη χαλαζόπτωση στις 22/8/2022 και τις βροχοπτώσεις που ακολούθησαν τις αμέσως επόμενες μέρες.