Συνάντηση Μέλλος – Πατούλης
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/283299361_1074593253456828_4025399713485362989_n.jpg?fit=960%2C730&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/05/01_Mid-Season-Sale.jpg?resize=600%2C150&ssl=1)
Ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Κορινθίας με τον Πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών και Περιφερειάρχη Αττικής, Κο Πατούλη, σε προκαθορισμένο ραντεβού με θεματολογία:
– Την συνεργασία, σε επιστημονικό επίπεδο, που περιλαμβάνει τη διοργάνωση συνεδρίων με την συμβολή και των δύο συλλόγων.
– Τη συνεργασία των δύο συλλόγων σε προγράμματα πρόληψης.
– Θέσεις γύρω από τον θεσμό του προσωπικού ιατρού και του clawback των εργαστηριακών συναδέλφων μας.
Ο κος Μέλλος τόνισε μεταξύ άλλων: “Οι συνεργασίες είναι αυτές που κάνουν έναν σύλλογο μεγάλο. Σκοπός μας είναι η προάσπιση των μελών μας και η παράλληλη προσφορά στην κοινωνία. Ο Ιατρικός Σύλλογος Κορινθίας καθημερινά αγωνίζεται προς αυτή τη κατεύθυνση και θα συνεχίσει να εδραιώνει συνεργασίες για το καλό όλων”.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/image-9.png?resize=640%2C427&ssl=1)