Συνελήφθησαν δύο άτομα που έκλεψαν κοσμήματα από σπίτι στο Βραχάτι
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2020/09/silipsi2.jpg?fit=777%2C437&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Συνελήφθησαν, χθες (28.1.2021) το πρωί, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου-Βόχας Κορινθίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βέλου-Βόχας, σε συνεργασία με την Ομάδα Πρόληψης και Καταστολής του Εγκλήματος (Ο.Π.Κ.Ε.) Κορινθίας, δύο ημεδαποί, ηλικίας 23 και 27 ετών, αντίστοιχα, γιατί προχθές (27.1.2021) το μεσημέρι, σε τοπική κοινότητα του Δήμου Βέλου-Βόχας, εισήλθαν οικία και αφαίρεσαν κοσμήματα αξίας, περίπου, -3.000- ευρώ, τα οποία βρέθηκαν και αποδόθηκαν στον ιδιοκτήτη τους. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βέλου-Βόχας.