Συνεχίζεται η σεισμική δραστηριότητα στον Κορινθιακό
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/12/ScreenHunter-2714.jpg?fit=762%2C392&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Πέντε ασθενείς σεισμικές δονήσεις έγιναν αισθητές στην ευρύτερη περιοχή της Δυτικής Κορινθίας.
Ο «χορός» των Ρίχτερ σήμερα 18/12 και χθες 17/12 στον Κορινθιακό ανοιχτά του Ξυλοκάστρου και Λουτρακίου με 5 σεισμούς, απο 2.5 έως 1.5 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ έχουν καταγράψει οι σεισμολόγοι μέσα σε ένα 24ωρο στον Κορινθιακό ανοιχτά του Ξυλοκάστρου και Λουτρακίου.