Τέλεση Αγιασμού στα δύο ΚΑΠΗ του Ξυλοκάστρου και Δερβενίου
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/09/kapi.01.jpg?fit=1024%2C769&ssl=1)
Με τις ευλογίες της εκκλησίας και την τέλεση του Αγιασμού, ξεκίνησε η λειτουργία των δύο ΚΑΠΗ, Ξυλοκάστρου και Δερβενίου.
Παρουσία του υφυπουργού Ανάπτυξης Επενδύσεων κου Χρίστου Δήμα, της Συμβούλου του Πρωθυπουργού κας Μαριλένας Σουκουλη , του Δημάρχου κου Βλασίου Τσιωτου, των Αντιδημάρχων του Δήμου Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης , του Δ/ντή του Ειδικού Σχολείου Συκιάς κου Γιώργου Παπουτση, του Κοινωνικού Λειτουργού και των δύο ΚΑΠΗ, κου Χρήστου Κολοκυθά και όλων των μελών του ΚΑΠΗ Ξυλοκαστρου, πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός το πρωί της Πέμπτης στον χώρο του ΚΑΠΗ, ενώ όλοι ευχήθηκαν μια δημιουργική χρονιά.
Το απόγευμα της ίδιας μέρας έγινε και στο ΚΑΠΗ του Δερβενίου ο Αγιασμός παρουσία αντιδημάρχων και του προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου κάθως και προέδρου του ΝΠΔΔ ΗΛΙΑΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ κου Γιάννη Σκέρου.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/09/image-53.png?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/09/image-54.png?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/09/image-55.png?resize=640%2C480&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/09/image-56.png?resize=640%2C480&ssl=1)