Τεράστια τιμή για τον τόπο μας, τεράστια τιμή για την Πουλίτσα, τεράστια τιμή για το Δήμο μας
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/12/371524872_269206682830736_9132354676071707192_n.jpg?fit=1024%2C768&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Ο δήμαρχος Βέλου-Βόχας Αννίβας Παπακυριάκος τόνισε ότι τo Σάββατο 9 Δεκεμβρίου ζήσαμε στην Πουλίτσα στιγμές υπερηφάνειας και εκτίμησης για έναν ήρωα που εκπροσωπεί αξίες όπως η γενναιοδωρία, η ανδρεία και η αφοσίωση.
Εκφράσαμε τον σεβασμό και την ευγνωμοσύνη μας για τον αντιστράτηγο Κωνσταντίνο Κόρκα που τίμησε τον τόπο μας όσο λίγοι και υπηρέτησε την πατρίδα με αυταπάρνηση. Η προτομή του θα θυμίζει για πάντα την ηρωική μορφή του, που ελπίζουμε να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση για τις νεότερες γενιές.