Χρήστος Μπριστογιάννης: Η αγάπη και η πρόοδος είναι επιλογή μέσα μας
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/02/IMG_20240216_193114.jpg?fit=1024%2C567&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Ψηφίστηκε χθες στην Ολομέλεια της Βουλής το νομοσχέδιο για τα ομόφυλα ζευγάρια και την ισότητα στο γάμο.
Ο Χρήστος Μπριστογιάννης μέλος της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής και υποψήφιος Περιφερειακός Σύμβουλος στην Π.Ε Κορινθίας με τον συνδυασμό «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ – ΑΦΕΤΗΡΙΑ ΖΩΗΣ» στις εκλογές του Μαΐου 2023, ήταν ο πρώτος στο νομό Κορινθίας από το ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ που πήρε ανοιχτά θέση για το συγκεκριμένο ζήτημα.
Μετά τη ψήφιση του νομοσχεδίου προχώρησε σε ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook: