Ψηφιακή διαχείριση στο δίκτυο ύδρευσης του δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/04/11.-ΔΤ-29.01.2020-ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ-ΥΔΡΕΥΣΗΣ-2-768x1024-1.jpg?fit=768%2C1024&ssl=1)
Στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα: “Υποδομές Μεταφορών, Περιβάλλον και Αειφόρος Ανάπτυξη”, εντάχθηκε το έργο που αφορά τον τηλεματικό σταθμό του δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων, ύψους 3 εκατ. ευρώ που θα γίνει με πόρους του ΕΠΣΑ.
Το έργο αφορά, στην προμήθεια, εγκατάσταση και λειτουργία, τηλεματικού συστήματος, με το οποίο επιτυγχάνεται η πλήρης ολοκλήρωση του σχεδιασμού της ΔΕΥΑ Λουτρακίου – Αγ. Θεοδώρων, για την ψηφιακή διαχείριση του δικτύου ύδρευσης, με την εγκατάσταση συστήματος τηλε – ελέγχου – τηλεχειρισμού, διαχείρισης πίεσης, αυτόματης ανάγνωσης ενδείξεων ηλεκτρονικών υδρομετρητών και διαχείρισης ενέργειας.
Αφορά το σύνολο των υποδομών, στο εσωτερικό και στο εξωτερικό δίκτυο. Με το έργο αυτό, ολοκληρώνεται η επέκταση των υπαρχόντων συστημάτων σ’ όλες τις Δημοτικές Ενότητες του συγκεκριμένου δήμου.