Έχουν περάσει 3 χρόνια και δεν έχουν φτιάξει ακόμα την γέφυρά στον Φενεό Κορινθίας (video-φώτο)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/07/ipiccy_image-27-scaled.jpg?fit=1024%2C763&ssl=1)
Έχουν περάσει 3 χρόνια από την ημέρα πού στις 9 Φεβρουαρίου του 2019 από την κακοκαιρία και από τη νεροποντή, όταν φούσκωσε ο ποταμός Όλβιος στο Φενεό Κορινθίας, έπεσε η γέφυρα, με αποτέλεσμα να κοπεί η περιοχή στα δύο.
Ήταν βλέπετε και οι εκλογές σε δύο μήνες γι’ αυτό η περιφέρεια έταξε ότι θα ολοκληρωθεί η γέφυρα πολύ γρήγορα. Με τη βοήθεια τότε του υπουργείου άμυνας τοποθετήθηκε μία γέφυρα προσωρινή τύπου Bailey για να εξυπηρετήσει τους κατοίκους της περιοχής.
Αλλά, όπως βλέπετε , μέχρι και σήμερα, δεν έχει γίνει τίποτα. Δεν έχει μπει κάποιος εργολάβος για να ολοκληρωθεί η νέα γέφυρα, η μόνιμη. Επειδή το 2023 θα έχουμε χρονιά εκλογών μπορεί οι κάτοικοι των περιοχών αυτών να είναι τυχεροί και να γίνει η γέφυρα, για να πάνε οι πολιτικοί και να τάζουν όπως κάθε φορά πριν τις εκλογές.
ΘΑ, ΘΑ, ΘΑ, ΘΑ.
![](https://2.bp.blogspot.com/-iEpwfnbmrok/XF7U5_vO7pI/AAAAAAADJSw/RVFajKvk2bo44tp25HGs7JgteNV6-wo1gCLcBGAs/s1600/Still0209_00027.bmp)
![Παραδόθηκε στον Φενεό Κορινθίας, γέφυρα τύπου Μπέλεϋ Παραδόθηκε στον Φενεό Κορινθίας, γέφυρα τύπου Μπέλεϋ](https://i0.wp.com/www.news247.gr/img/1435/6707447/428000/o/660/0/bridge2.jpg?resize=640%2C359&ssl=1)
![Παραδόθηκε στον Φενεό Κορινθίας, γέφυρα τύπου Μπέλεϋ Παραδόθηκε στον Φενεό Κορινθίας, γέφυρα τύπου Μπέλεϋ](https://i0.wp.com/www.news247.gr/img/8837/6707448/444000/o/660/0/bridge3.jpg?resize=640%2C360&ssl=1)
![](https://4.bp.blogspot.com/-RUIhjiu1JiM/XF7U95EYixI/AAAAAAADJS0/PWJ2AUaysy0Pfbw9T2mErUeHf8ZBzFNEgCLcBGAs/s1600/Still0209_00028.bmp)
![](https://4.bp.blogspot.com/-hQkFE8XWbOY/XF7U-VCRcmI/AAAAAAADJS4/VO-jqc880Xg5H-JMZ_Ngm8bXFGG_z1bVgCLcBGAs/s1600/Still0209_00029.bmp)
![](https://3.bp.blogspot.com/-NTqqqAbmNNo/XF7U-k5QhWI/AAAAAAADJS8/WZ7XW7WaLwIBMgClkrdzO43hnc0qY5nggCLcBGAs/s1600/Still0209_00030.bmp)
![](https://1.bp.blogspot.com/-BSOxmbl5D1I/XF7VBS6cBbI/AAAAAAADJTA/mf2iDsvMZHg-7MTWbVyBzwoYrz--xpzqACLcBGAs/s1600/Still0209_00031.bmp)
![](https://4.bp.blogspot.com/-dhbGwMGG_tw/XF7VC3IwCPI/AAAAAAADJTE/ItxZmBD9VmcKVfbM7oAB5HC7WeJb3-daACLcBGAs/s1600/Still0209_00032.bmp)
![](https://1.bp.blogspot.com/-e3nWWA0tit8/XF7VDM8x5qI/AAAAAAADJTI/my9pcBK7b84O1PWElPCjDDQEoOL1q7iBwCLcBGAs/s1600/Still0209_00033.bmp)
![](https://1.bp.blogspot.com/-GZBn8lcDnGg/XF7VFJqspqI/AAAAAAADJTM/lA3OlkQ_lms8S_aa-bglDrS8qVFnWRDugCLcBGAs/s1600/Still0209_00034.bmp)