Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων του ΟΦΗ στην Τρίπολη
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/04/φηγγγδφδηφγ.jpg?fit=1024%2C538&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2024/04/kanelopoulos.gif?resize=640%2C464&ssl=1)
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Πελοποννήσου ανακοινώνεται ότι, σύμφωνα με Απόφαση που εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, απαγορεύεται η οργανωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας του Π.Α.Ε. ΟΦΗ κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της 6 ης αγωνιστικής των Play Outs του πρωταθλήματος της SUPER LEAGUE 1, αγωνιστικής περιόδου 2023-2024, μεταξύ των ομάδων Π.Α.Ε. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-Π.Α.Ε. ΟΦΗ, ο οποίος θα διεξαχθεί το Σάββατο 27.4.2024 και ώρα 20:00 στο γήπεδο «ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ» στην Τρίπολη, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.