Δρομολόγιο τρόμου στην εθνική οδό Κορίνθου – Πατρών: Πέταξαν πέτρες και έσπασαν το παρμπρίζ νταλίκας (φώτο)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/gbvdsbg.jpg?fit=622%2C601&ssl=1)
Τον τρόμο βίωσε τα μεσάνυχτα του Σαββάτου οδηγός νταλίκας που κινούνταν στην εθνική οδό Κορίνθου – Πατρών στο 95ο χιλιόμετρο στο Ζευγολατιό, όταν “άγνωστη” του πέταξαν πέτρες.
Η νταλίκα κινούμενη από Πάτρα προς Αθήνα στο ύψος του Ζευγολατιού δέχθηκε επίθεση από πέτρες στο παρμπρίζ, ο οδηγός της ακινητοποίησε το όχημα στην άκρη του δρόμου και ενημέρωσε την αστυνομία όπου στο σημείο έσπευσε περιπολικό της Τροχαίας αυτοκινητοδρόμων Κιάτου.
Ο οδηγός υπέδειξε στους αστυνομικούς το σημείο και τις πέτρες που δέχτηκε στο παρμπρίζ και από θαύμα δεν τραυματίστηκε, η πέτρα βρήκε ακριβώς στο σημείο του οδηγού, το όχημα γέμισε με γυαλιά στα καθίσματα και μπροστά στο ταμπλό. Από καταγγελίες που έκανε ο οδηγός στο ίδιο σημείο έχουν δεχθεί επίθεση και άλλοι οδηγοί, ΙΧ και φορτηγών που διέρχονται από αυτό το σημείο του δρόμου. Προανάκριση για το συμβάν διενεργεί η τροχαία αυτοκινητοδρόμων Κιάτου.
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibcUE_r1yWiZI6XuBkgi_VD8CXXwxXH6fQfhlPF7As3riWhp0_pfUM2pTL2fxy4ql-M1R32z93mV9CmGfL3Zlcrmq8qpqKx9rGk7EAXAPoCE11G4keFPMNk67NjchJkUVXpf2JFfs3xVELo0t3NWCRgk1k55zchIxh3r-S5DWtI4ov79GzAM_xXL9U/s16000/ScreenHunter%201834(1).jpg?resize=640%2C1140&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/dxvsdfv.jpg?resize=640%2C1113&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/zfvdVF.jpg?resize=640%2C1068&ssl=1)