Στην FruitLogistica 2022 συμμετείχε η Περιφέρεια Πελοποννήσου
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/04/έκθεση-1.jpg?fit=1021%2C766&ssl=1)
Στην FruitLogistica 2022 συμμετείχε η Περιφέρεια Πελοποννήσου
Στην εμπορική έκθεση FruitLogistica 2022, πήρε μέρος η Περιφέρεια Πελοποννήσου.
Επιχειρήσεις αγροτικών προϊόντων της Περιφέρειας Πελοποννήσου, είχαν την ευκαιρία να επικοινωνήσουν με πολλούς αγοραστές και εμπορικούς επισκέπτες, από διάφορες χώρες.
Στην έκθεση βρέθηκε ο αντιπεριφερειάρχης Πρωτογενούς Τομέα, Στάθης Αναστασόπουλος και κλιμάκιο υπηρεσιακών στελεχών. Η Περιφέρεια είχε το δικό της περίπτερο, όπου και έλαβαν χώρα πολλές συναντήσεις.
Στόχος ήταν η ενίσχυση της εξωστρέφειας των τοπικών επιχειρήσεων και η ενίσχυση της προώθησης των εξαγωγών. Η Περιφέρεια θα συμμετέχει και σε άλλες εκθέσεις, στοχεύοντας στην προώθηση των φρέσκων, εμπορεύσιμων προϊόντων και στην σύναψη εμπορικών συμφωνιών.