Τιμολέων Πιέτρης: Σε διεθνές Forum στη Μολδαβία, ο Aντιδήμαρχος Τουρισμού του Δήμου Κορινθίων (video-εικόνες)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230504_193209.jpg?fit=1024%2C454&ssl=1)
Συνεχίζει να μας εκπλήσσει θετικά ο Αντιδήμαρχος Τουρισμού κ. Τιμολέων Πιέτρης, ο οποίος βρίσκεται στη Μολδαβία, εκπροσωπώντας τον Δήμο Κορινθίων, στο Forum Social Urban Chisinău.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_3573984992833572.jpeg?resize=640%2C480&ssl=1)
Καλεσμένος στο Forum Social Urban Chisinău στη Μολδαβία ο Αντιδήμαρχος Τουρισμού, παρουσίασε στο πολυπληθές κοινό, από όλα τα μέρη της γης, όλα τα πλεονεκτήματα του Δήμου Κορινθίων!
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_539950091627574.jpeg?resize=638%2C850&ssl=1)
Αξιοσημείωτο είναι ότι ο κ. Πιέτρης ήταν ο μοναδικός προσκεκλημένος από την περιφέρεια Πελοποννήσου και πως ο Δήμος Κορινθίων για πρώτη φορά στην ιστορία του προσκαλείται σε ένα διεθνές Forum.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_1468000774010847.jpeg?resize=377%2C282&ssl=1)
Τέλος, ο κύριος Πιέτρης συναντήθηκε με το Δήμαρχο του Κισινάου, Ιόν Τσεμπάν. Ο κ. Τσεμπάν καλωσόρισε τον Αντιδήμαρχο Τουρισμού του Δήμου Κορινθίων, ο οποίος του άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230504_193142.jpg?resize=640%2C529&ssl=1)