Πε. Μάι 2nd, 2024

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης ΠΑΣ Κόρινθος – Α.Ο. Πυλίου (video)

Κοινοποίηση ειδήσεων

Στο 2-2 έμειναν Α.Ο Πυλίου και Κόρινθος για την 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (3ος Όμιλος). Ο Χαλάτσης σκόραρε δις για τον ΠΑΣ Κόρινθο ενώ για τον Α.Ο Πυλίου τα γκολ πέτυχαν οι Τζανουλίνος και Λάντζιος.

Στο 40ο λεπτό ο Γκουντρουμπής έκανε την πάσα στον Χαλάτση που με σουτ μέσα απ’ την περιοχή έκανε το 0-1.

Ο Κότζα εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι απ’ την κεφαλιά του Μπριλάκη και στην επαναφορά ο Τζανουλίνος έκανε το 1-1.

Στο 68ο λεπτό ο Αλατσάκης δείχνει κίτρινη κάρτα στον Γκουντρουμπή επειδή καθυστέρησε να γυρίσει στην σέντρα για να ξεκινήσει το ματς επειδή έδενε τα κορδόνια του και στην συνέχεια του έδειξε δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία.

Στο 68ο λεπτό Λάντζιος πίεσε τους αμυντικούς της Κορίνθου έκλεψε την μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.

Στο 88ο λεπτό ο Καλούσης έκανε την σέντρα απ’ τα αριστερά και ο προωθημένος Χαλάτσης με κεφαλιά έκανε το 2-2.