Πε. Απρ 25th, 2024

ΤΗΝ 3Η ΔΙΑΔΟΧΙΚΗ ΝΙΚΗ ΠΕΤΥΧΕ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ A2 HANDBALL

Κοινοποίηση ειδήσεων

Την τρίτη του διαδοχική νίκη  στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος – Α’ υποόμιλος) πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε 26-21 εντός έδρας της Νέας Ιωνίας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, διατηρώντας το αήττητό του μετά την ισοπαλία του με την ακαδημία Πατρών στην 1η αγωνιστική.

Το ματς ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα του, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν γκολ -γκολ. Ο Ποσειδώνας  εκμεταλλευόμενος τα λάθη του αντίπαλου στα τελευταία πέντε (5)λεπτά, διαμόρφωσε το σκορ 13-10, που ήταν αποτέλεσμα Α΄ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο φιλοξενούμενος εκμεταλλευόμενος την ανάπαυλα του Α ημιχρόνου , αιφνιδίασε τον Ποσειδώνα και στο 40ο λεπτό πλησίασε στο ένα γκολ διαφορά (16-15). Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Κ. Χατζηκωνσταντίνου όπου με πρωταγωνιστή το τερματοφύλακα του Β.Χαραλαμπάκη και  τους συνήθεις υπόπτους Χατζηκωνσταντίνου, Αικατερίνη και Βασιλειάδη διαμόρφωσε το 21-16 στο 45’. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με το ροζ φύλλο αγώνα να κλείνει 26-21 υπέρ του Ποσειδώνα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 6-6, 8-7, 11-10, 13-10 (ημίχρονο),

14-13, 16-15, 17-15, 21-16, 23-18, 26-21

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπαλασινός Σ., Αικατερίνης 4, Φίλης, Γκίκας 1,