Τε. Απρ 24th, 2024

Α2 HANDBALL ΑΝΔΡΩΝ: ΜΟΙΡΑΣΙΑ ΓΙΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ

Κοινοποίηση ειδήσεων

Ισόπαλο έληξε το ματς στο Κλειστό Γυμναστήριο Βριλησσίων μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Ποσειδώνα Λουτρακίου.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ χωρίς καμιά τους να μπορεί να επιβάλει το ρυθμό της, βρίσκοντας τις δυο ομάδες στο τέλος του 1ου ημιχρόνου, ισόπαλες 11-11.
Ανάλογη ήταν και η συνέχεια του 2ου ημιχρόνου όπου στο 42’ η ομάδα των Βριλησσίων ξέφυγε στο σκορ με τρία γκολ κάνοντας το 16-13 .Η απάντηση του Ποσειδώνα ήταν άμεση, και με σερί 4-0 προηγήθηκε 16-17. Η συνεχεία ήταν για μη καρδιακούς αφού η εναλλαγή στο σκορ ήταν αυτή που κυριάρχησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού με τις δυο ομάδες να έχουν ισες ευκαιρίες να κερδίσουν το ματς. Το τελικό αποτέλεσμα 21-21 άφησε την πικρία της γεύσης της νίκης μοιράζοντας τους βαθμούς της νίκης.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 21-21
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-4, 7-6, 9-8, 9-9, 11-11 (ημ.), 12-12μ 15-13, 16-15, 18-18, 19-19, 21-21
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Στέλιος Αλεπουδέας): Καμπούρης, Γκουκέ, Λέκκας 2, Ντούσικος 4, Ορκάς, Τσαγκούλης 4, Μανιουδάκης, Κλέωπας, Νικολακόπουλος 4,
Παπαϊωάννου, Βεζύρης 1, Χρόνης, Γιαννόπουλος 4, Φίλιππας, Κουτσιόπουλος, Σομπιρακούλ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 6, Παλαιολόγος, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος 3, Κάπης, Τυφτικίδης, Βλαχογεώργος, Μπεκιάρης 4, Χατζηκωνσταντίνου, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 2, Ρουμελιώτης 4
Διαιτητές: Τόλιος, Ζήσης. Δίλεπτα: 8-7. Πέναλτι: 4/4-1/1. Αποβολή: Γκίκας (56:31).