Εξιχνιάστηκαν τρεις περιπτώσεις κλοπών- διαρρήξεων στη Μεσσηνία
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2018/02/peripoliko_0.jpg?fit=800%2C546&ssl=1)
Εξιχνιάστηκαν, ύστερα από μεθοδική έρευνα της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Καλαμάτας, τρεις περιπτώσεις κλοπών- διαρρήξεων σε οχήματα και σε κατάστημα, σε τοπικές κοινότητες του Δήμου Πύλου-Νέστορος Μεσσηνίας.
Για τις υποθέσεις αυτές, κατηγορείται ένας 47χρονος ημεδαπός, σε βάρος του οποίου σχηματίσθηκε δικογραφία για διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπής, η οποία περιλαμβάνει και άγνωστους συνεργούς του.
Ειδικότερα, στο πλαίσιο της εμπεριστατωμένης αστυνομικής διερεύνησης, που διεξήχθη από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας και μετά από κατάλληλη αξιολόγηση και αξιοποίηση στοιχείων, προέκυψε ότι ο 47χρονος μαζί με άγνωστους συνεργούς του, την 5.2.2019 σε τοπικές κοινότητες του Δήμου Πύλου Νέστορος Μεσσηνίας, διέπραξαν δύο περιπτώσεις κλοπών- διαρρήξεων σε οχήματα και μία περίπτωση κλοπής σε κατάστημα ψιλικών ημεδαπής, από τα οποία είχαν αφαιρέσει χρήματα, ηλεκτρονικές συσκευές κ.ά..
Η δικογραφία που σχηματίσθηκε θα υποβληθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Καλαμάτας, ενώ η αστυνομική έρευνα και το προανακριτικό έργο, διενεργούνται από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.