Πε. Μαρ 28th, 2024

Ο ΠΑΣ Κόρινθος είναι εδώ …

Κοινοποίηση ειδήσεων

Παλικαρίσια νίκη (1-0), πέτυχε πριν από λίγο στην Σαντορίνη, επί της υπολογίσιμης Θύελλας Καμαρίου, ο ΠΑΣ Κόρινθος.

Η Κορινθιακή ομάδα, παρά το γεγονός, ότι έπαιζε απ’ το 69ο λεπτό με δέκα παίκτες (γρήγορη αποβολή με 2 κίτρινες κάρτες του Σιδέρη), μπόρεσε και σκόραρε στο 82ο λεπτό με τον Βασίλη Μαναριώτη και έφτασε στις 2 νίκες (και οι δύο εκτός έδρας) στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.

Ο ΠΑΣ, έπαιξε έξυπνα, πειθαρχημένα και απέφυγε τα λάθη και τις επιπολαιότητες.

Η νίκη, αποκτά περαιτέρω σπουδαιότητα, αφού η ομάδα της Κορίνθου, υποχρεώθηκε με την έναρξη του αγώνα, να προβεί σε αναγκαστική αλλαγή στην ενδεκάδα, μιας και ο δηλωμένος βασικός παίκτης Παπανικολάου, δεν μπόρεσε να αγωνιστεί, ύστερα από κροτίδα που έπεσε δίπλα του, απ’ την μεριά των φιλάθλων.

Αντικαταστάθηκε απ’ τον Ιορδανίδη και αμέσως μετά, οδηγήθηκε για εξετάσεις στο τοπικό νοσοκομείο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 12λεπτή καθυστέρηση, ενώ ο ΠΑΣ Κόρινθος, εξέδωσε και σχετική ανακοίνωση διαμαρτυρίας.

Τον λόγο τώρα έχουν τα αρμόδια πειθαρχικά όργανα της ΕΠΟ.

Ο ΠΑΣ, αναγκάστηκε απ’ τον διαιτητή Αλαμπέη (Αθήνας) να δει και τον βοηθό του προπονητή Βασιλόπουλου (Οικονόμου) εκτός πάγκου, με αποβολή.

Η ομάδα της Κορίνθου, βάστηξε το πολύτιμο 1-0 και πανηγύρισε μία πολύ μεγάλη νίκη.

Ο ΠΑΣ Κόρινθος, έπαιξε με τους Λουτριώτη, Ιορδανίδη, Καραγιάννη, Λαμπρόπουλο, Βελέτζα, Παικόπουλο, Δόσση, Σιδέρη, Μαναριώτη, Τορεζάνι και Γάλα.

Αξίζει να τονιστεί, ότι, οι νικητές, μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, είχαν δοκάρι με τον Παικόπουλο.

Σημαντικές ευκαιρίες, βέβαια, είχε σ’ όλο σχεδόν το παιχνίδι και η Θύελλα Καμαρίου.

Αυτή, αγωνίστηκε με τους Ανδριόλα, Λιγνό, Δημητρακόπουλο, Μαντούση, Σπανό, Φίλωνα, Δαβιλά, Σιμετζή,, Ζανελάρι, Αργυρίου και Αρβανίτη.