«Πρόταση για παρεμβάσεις επί της Π.Ε.Ο στο ύψος της θέσης Γράνα Ζευγολατιού»
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2018/03/dimos_copy.limghandler.jpg?fit=485%2C362&ssl=1)
Ως Σύλλογος ζητούμε να προχωρήσετε σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες για να γίνουν ορισμένες αναγκαίες παρεμβάσεις επί της Παλαιάς Εθνικής Οδού Αθηνών – Κορίνθου, στο ύψος της θέσης «Γράνας» της δημοτικής κοινότητος του Ζευγολατιού.
Συγκεκριμένα, αιτούμαστε την κατασκευή διάβασης πεζών και της τοποθέτησης – λειτουργίας φωτεινού σηματοδότη κατά το παράδειγμα της όμορης τοπικής κοινότητας του Άσσου. Πιστεύουμε ότι με τα μέτρα αυτά διασφαλίζεται στο ακέραιο η ασφαλή διέλευση των διερχόμενων πεζών είτε αυτοί είναι δημότες του οικείου δήμου μας είτε επισκέπτες.
Αναμένοντας τις ενέργειές σας.
Για την Κίνηση Ενεργών Πολιτών Ζευγολατιού
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ
Σχοινοχωρίτης Κωνσταντίνος