Τεράστια επιτυχία του Γενικού Λυκείου Ξυλοκάστρου!
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2018/04/G-fasi.jpg?fit=960%2C960&ssl=1)
Το ΓΕΛ Ξυλοκάστρου σημείωσε μια εξαιρετική διάκριση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας, αφού η μαθήτρια Βικτώρια Ζάρρου κατέκτησε την 1η θέση του διαγωνισμού και μαζί με άλλους 3 μαθητές θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στη Διεθνή Ολυμπιάδα Βιολογίας, που φέτος γίνεται 15-22 Ιουλίου στην Τεχεράνη.
Το Λύκειο του νομού μας μάλιστα ήταν το μόνο που στην τελική φάση, όπου μετείχαν 16 μαθητές/τριες για να προκύψουν οι 4, είχε δύο συμμετοχές αφού είχε προκριθεί και η μαθήτρια Κωνσταντίνα Κραββαρίτη. Φέτος στον διαγωνισμό συμμετείχαν περίπου 3.700 μαθητές/τριες απ’ όλη την Ελλάδα.
Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες και την καθηγήτρια Βιολογίας του Λυκείου Ξυλοκάστρου κ. Ρόη Παπαριστείδη και καλή επιτυχία στη Βικτώρια Ζάρρου στην Ολυμπιάδα.
* Στη φωτογραφία οι δύο μαθήτριες με την καθηγήτριά τους, στην τελική φάση που έγινε στο Πανεπιστήμιο Αθηνών.