Έβδομη η Άννα Κορακάκη στο παγκόσμιο κύπελλο του Μπακού
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/05/korakaki.jpg?fit=1024%2C597&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/05/01_Mid-Season-Sale.jpg?resize=600%2C150&ssl=1)
Η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης της σκοποβολής, κατετάγη στην έβδομη θέση στον τελικό 10 μέτρων με αεροβόλο πιστόλι, του παγκοσμίου κυπέλλου, που φιλοξενείται στο Μπακού.
Η Κορακάκη προκρίθηκε πρώτη στον τελικό και ολοκλήρωσε τον αγώνα, καταλαμβάνοντας την έβδομη θέση, με 145,7 βαθμούς.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, θα συνεχίσει την παρουσία της στο Μπακού, καθώς αύριο (30/05), θα αγωνισθούν με τον αδελφό της, Διονύση, στο μεικτό των 10 μέτρων.
Το χρυσό μετάλλιο, κατέκτησε η Πολωνή, Κλαούντια Μπρες, το αργυρό η Γαλλίδα, Καμίλ Γεντρεζέφσκι και το χάλκινο, η Αντοανέτα Κοσταντίνοβα από την Βουλγαρία.