Ζευγολατιό: Σήκωσαν πανό στην παρέλαση
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/10/ScreenHunter-2465.png?fit=828%2C511&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
O Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων Γυμνάσιο- Λεύκιο Ζευγολατιού σήκωσε στην παρέλαση ένα πανό που έγραφε “Όχι στην αδιαφορία – ασφάλεια και ποιότητα στα σχολεία“.
Διαλέξαμε αυτόν τον τρόπο διαμαρτυρίας σε μια μέρα που μας διδάσκει πως ο συμβιβασμός και η υποχώρηση αποτελούν ήττα. Πρέπει όλοι μας αλλά και όσοι βρίσκονται στις εξέδρες να καταλάβουμε πως η ποιότητα και η ασφάλεια των παιδιών μας είναι αδιαπραγμάτευτη. Ας αφήσουμε στην άκρη την αδράνεια ,τις δικαιολογίες και τα ημίμετρα. Όλοι κρινόμαστε για αυτά που κάνουμε αλλά και για αυτά που δεν κάνουμε…