ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων: Αναβίωσε το έθιμο του Άι Γιάννη του Κλήδονα (video-φώτο)
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2022/06/IMG_20220623_203414.jpg?fit=640%2C480&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
Το έθιμο του Άι Γιάννη του Κλήδονα, με το άναμα φωτιών και την καύση των στεφανιών, αναβίωσε για μια ακόμη φορά το ΚΑΠΗ των Αγίων Θεοδώρων, μετά από 3 χρόνια παύσης λόγω της πανδημίας και των μέτρων κατά του κορωνοϊού.
Η υπεύθυνη του ΚΑΠΗ κα Ρούλα Βλαστάρη αναφέρθηκε στην αναγκαιότητα της τήρησης των εθίμων και ευχαρίστησε για την συμπαράσταση τον συλλόγου Κρητών της πόλης για την αρωγή τους προκειμένου να υλοποιηθεί αρτιότερα η εκδήλωση.
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi2VJZ_M_vH9hBkmMfOrB0ipeD0MJn30fVoSDbs-vTTYCPHoYwqqk9hsC2PAKWtAOMjM61UgOoJwCTdvuFzMKp1c3mA1ZzW_4HHKBM7RElXbqisfb57-prEq62V8cTwqIwAVWaMY7KqlF0FpOZquZP-c6IWXBkXQ2JNUUEaGCtoigk2LJi02rRbsyFB/w640-h480/IMG_20220623_203414.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRui0wPeSzgEynTJp2Hp1Qukb_x3Mz3bjcwkbojMQdvd-tGUAeuCrfBxq2Cj3QAzBWNeW8urtGoyKYz2ziGfY4MOjuAwxqJ0TdLq8TzqQ4ACcp0-wfjRVQT7u6xvisKvNZBwyh7O9TTTf9mzDZmkvrdl2yFHY5_1sYe16ZcbpTbnwDMJ9vS4p9Sduy/w640-h360/IMG_20220623_203431.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgGU-7uesfATtGyVMabrJDiWJ5-amReZ4G61cTNuTOQDGZLrwzZI67uxwEYtS1494pMOYMmm4ZmMlOOQO6Uo2XBTKIoW0imBRIOBe7yjZHDxoc5HpVuLqvK4_P2LDiI1WovJrj6Il4TPKNR3x9fs5ESOaj_i2hfFIQJ0uTa-S3ECLn8cwQLqqnCi7JC/w640-h480/IMG_20220623_203444.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiVIDe1NveY9wGVQtoOL8d_DiDGaueb1kE9iWtQUT3M5cfxlTAU-NCesDMWWj8lc_FtxsMFG3p4006-qtSyLvHz0wvbxfx6GJSfIWgiIl0ElbFZqRWIAkLAG4Yt9InGEdpzFgiBBsVVf5is1adkPaCBeIG2jdrcoUOBCpHwwF1OGUHnmEocJhw_CWPC/w640-h360/IMG_20220623_203503.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigmbbRxNrJS09GZ9OZNdl4Lyrt571gfxOZMpiQskddFAOkzd1I__tRirIGtyLeDWzRMHnBzzB7uXIZ5KITF0dJW_31GwqpavtVDvZD4HFqT_Iqk2jAILUNQEhyMPRdJaIFmyCeO-hdaJaEj915BO7rjwCHXDBAHAgOd0z1L6qHcygK3-hR6dNwQzvd/w640-h360/IMG_20220623_203506.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8Co34yDPdwLjH5o56ymno_z3gVJK7BxX1v-6Oz_eKu_zS4GCdmYvXURtU6ijvNnrSB22cIVVCAHeOBRD18txhmbZGYMaORnxZPewVXL9WSAIeFehjD60TXtG4ABxxksdrRMFrnZSYE1eEbmqW7MDNvm2HrcuJsOKhsCFT2Vdhj5kH2lkR5eOsivDG/w640-h360/IMG_20220623_203511.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDA5SrpnNNRDzfaiQ7pEh4sGMGZzIiQ5lhQH9UoeeDguLCiywHL2OyX2QrhBUBIsbPyF3qU6QTqgLr4WZTsk9YVQOCgI97pdlkUirjuBdW0i62gMESyENdUr-tNN226YdZHoT6agZfyt-ndH1QlAa-kaGarn7dUd-JROa_MtBuqozVv89wuambfWIJ/w640-h480/IMG_20220623_203619.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKectNsDM7S-2yN9XdSX21MFRrbg87wwRwZ8fZaxm0O8WKrcZttiS6y6Gwb4aMD3zjNEN51KEft5plaq90wg8o5BfQfLlOb1yespOialRjTQ-fEdJTHLSSmMUHz-3TJrD5MlbdNjRXVVEPfQPOeLdzANy5x9zOAebLTNeLmjARNoe5iOqPCdBb4-zU/w640-h480/IMG_20220623_203732.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjwGcULxz-hPkWKm1dsK_o4ZhGPm8uR0HuqfU0pC_o8zr1iwDmu49JDyeTri2rTqE5YqArm30VcDVdPUDS-AxLbAWM--BAzzGsPfBggEkK0JnI1dzRR52KQ3Wt44w2qvioZRkFgVH5t1AYGXPMnsUbvV5EY61nj13JOAKzDsgEyhFrQq0wlqtsgVaKp/w640-h480/IMG_20220623_203908.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoViEbZLbUd3ratmAKDr1bQ1KfHbXCtS0Qo7noJbcvExOcgC7gTWNbPZw_HB28nd5RTtmMwaVEE7m_89XYJVRpHpNvKmZ4sL8EXFcqDeQFP5xqzlaQem2Gg9S2wxWaPLYoYvwfpfElS7XWwkQ7aQaovJOr0KQXbpp6B40Obk_i4xvHw-r9GfqJrByd/w640-h480/IMG_20220623_203919.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3V5Xh94e-QiLiJt6BRnTABGBfx8HngaS78mEt3vCJCjAANh0l5_h018HQaFnx6yo0Ap7yYjkzOPZ7mjz4W483syXtDVn5m0Jm7lgb-MYJX9fy3kN8WBFEXKgWvxh--ekKvBZdrDDOdCb-nJcFNvnau3Ifmf7yI7k8hnk5D03jnlC4M693mHj0V311/w640-h480/IMG_20220623_203926.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfUW0snEBQsMltWr6PcKDwHx7i6ypq1bU8y_if-g9nykxBSvumRDvmS70sXSoYKlnDp7_xZMkpJweLLBiH5AfDIV0aGoyvQcgJCW5OgXQBmGmg7rW5mbNj3O_jF6omDXB3WTiNkhRqt-qkofHZHnahw9-VFM3oO5eEgrh2PDsGAQYvgfuGjS4kk_pu/w640-h480/IMG_20220623_203951.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjKKoRyAzP47gnT78Gl6q8XijAfKjZyi9eaP7soFPWziR08KAmXMkGmFiRs39zHL6InRMKP88qm7mgSvvBIPKd-lNxMLrsa1yhwbefKeI6ZVLBDRpK4Rs5q0SQ6vZdhmzAIXy7bVmhaQmnMRin7gHKxVRJMhxtND2PsHqtI21YXYN_AFjMvoEIiAk4p/w640-h480/IMG_20220623_204010.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg_5cdiikR2GkFcO0iRj88Q76YQNI6_p8g1hRF4eAzrv0q1GOBIZv7rcqeWrDojpJIH_ohisYjkoN0qrHn1_CUu6x1Sz4qXxCNBBCfRjPcZ49FYfTsawTrqIGm7iVvKzXGHK53Zm5uuStyMoYjCLyq4CknmWLAjwR0CdToqnjibMDD3Zn9h0n5dL9VG/w640-h480/IMG_20220623_204027.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-cPzZxmEVohz2sJQgtWHiiZc2LpuXnbv_a0C_pKdDEKLHKhKIP0jo7RuujwJyP7VgzS4DeHA3ynkDsp-XjuZa1qMSVk9WXRtb6_Y4ujnw3DPBvyT6dPszSByTaHXpaWP9I4nGu4FL2ry_j0DgNLAgiZntsJP0qY6MDWQtvY2jVT23hNrnb6nW3rOA/w640-h480/IMG_20220623_204033.jpg?w=640&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhv9RvwXrjjWf9eL2mJXaWxEYBW3NrlArMy10CXHF7OhsR_Grc-mOyZQEKUO3yQwukiUdsY70j5kyf8GuxNMo3TKmsq6LWerLJs-ECH9c9VHrQLtn5fRUlMrkO8-MF-VGjsHG_vdRwBLAj9a8xyilLTPWXvRWIz53bFW3xg1qK2d1dF1Fo99Vzuzepp/w640-h360/IMG_20220623_204707.jpg?w=640&ssl=1)