Πρόστιμο 5.000 € στο Δήμο Νεμέας για ανεξέλεγκτη ρίψη απορριμμάτων
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2018/10/67576.png?fit=1024%2C546&ssl=1)
Βάσει της απόφασης του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Κορινθίας κ. Πελοπίδα Καλλίρη (3-9-2018) επιβλήθηκε πρόστιμο σε βάρος του Δήμου Νεμέας, ποσού 5.000 €, ως διοικητική κύρωση για ανεξέλεγκτη ρίψη απορριμμάτων και μπάζων πλησίον αποκατεστημένου ΧΑΔΑ στην Θέση «ΗΛΙΟΠΟΥΛΕΙΚΑ» της Δημοτικής Κοινότητας Νεμέας
Στη συνέχεια ο Δήμος προέβη στον ορισμό δικηγόρου για την άσκηση προσφυγής –κατά- της υπ΄ αριθμ.πρωτ.197403/2270/3-9-2018 απόφασης του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Κορινθίας με την οποία επιβλήθηκε πρόστιμο σε βάρος του Δήμου Νεμέας 5.000,00 € ως διοικητική κύρωση για ανεξέλεγκτη ρίψη απορριμμάτων και μπάζων πλησίον αποκατεστημένου ΧΑΔΑ στην Θέση «ΗΛΙΟΠΟΥΛΕΙΚΑ» της Δ.Κ. Νεμέας
Κάντε κλικ ΕΔΩ
www.nemeapress.gr