Πα. Απρ 19th, 2024

A.O POSEIDON HANDBALL: Απομακρύνεται η τετράδα των play off

Κοινοποίηση ειδήσεων

Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη Νίκαιας με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Α2. Η ομάδα του Τακη Μελετάκου έφτασε τους 23 βαθμούς και παρέμεινε στη δεύτερη θέση, σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο Νηρέα που έχει 24 βαθμούς ύστερα από τη νίκη επί του Λεωνίδα…

Αντίθετα ο Ποσειδώνας παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, απέχοντας 4 βαθμούς από την 4η θέση που οδηγεί στα πλει οφ ανόδου την οποία τώρα κατέχει ο Λεωνίδας με 18 βαθμούς.

Αγωνιστικά, ο Άρης Νίκαιας μπήκε μπροστά στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, διατηρώντας σταθερά το προβάδισμα, που έφτασε τα 3 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 13-10 για τους γηπεδούχους. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους παίχτες της Νίκαιας να φτάνουν στη νίκη με σκορ 25-21.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 25-21
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-2, 6-3, 9-5, 11-7, 13-10 (ημ.), 15-12, 17-15, 18-15, 20-17, 23-18, 25-21
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τάκης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κουρής, Μπελέχρης, Παπαϊωάννου, Γιαμπουράνης, Τούτσης 4, Αμανατίδης 3, Γρηγοράκης 2, Μουλιάτος 3, Ζαχαράς, Μαλανδρένιας 1, Κλημάνογλου, Ταβλαρίδης 2, Χαραλάμπους 7, Γραμματικόπουλος 2, Γ. Μελετάκος 1.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 5, Παλαιολόγος, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος 4, Καπής, Τυφτικίδης, Μπεκιάρης, Βλαχογεώργος 1, Βασιλειάδης 5, Ρουμελιώτης 4.
Διαιτητές: Βήτας, Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 4-3 Πέναλτι: 3/3-1/1