Νερό Στυμφαλίας στο Κιάτο
![](https://i0.wp.com/korinthostv.gr/wp-content/uploads/2019/02/52407063_489974498197739_1460452802361819136_n.jpg?fit=1024%2C683&ssl=1)
Κοινοποίηση ειδήσεων
ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΕΡΑ σήμερα 11-2-2019 για το Κιάτο και τα γύρω χωριά.
Υψηλής Ποιότητας κ Επαρκούς Ποσότητας ΠΟΣΙΜΟ ΝΕΡΟ τρέχει στις βρύσες κατοίκων στο ΚΙΑΤΟ, ΚΑΤΩ ΔΙΜΗΝΙΟ, ΜΟΥΛΚΙ κ ΠΑΣΙΟ, όπως ανακοινώθηκε κ επίσημα πλεον στη Συνέντευξη Τύπου που έδωσε ο δήμαρχος της πόλης Σπύρος Σταματόπουλος,παρουσία πολλών δημοτικών συμβούλων αλλά και προέδρων τοπικών κοινοτήτων.
Ηταν όνειρο αλλά έγινε πραγματικότητα.
Η πόλη πίνει πλέον και θα πίνει για πάντα νερό Στυμφαλίας!
Η δημοτική αρχή πήγε πολύ πιο μακριά απο τις δεσμεύσεις της και πέτυχε με ένα τρόπο εντελώς δικό της να κατεβάσει απο τα ορεινά το νερό στα σπίτια της παραλίας..