Πε. Απρ 25th, 2024

ΣΤΟ “ΚΟΛΠΟ” ΤΩΝ PLAYOFFS Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Κοινοποίηση ειδήσεων

Σπουδαία νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε με 32-25 επί του Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων, για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Η ομάδα του Λουτρακίου μπήκε ξανά στο “κόλπο”

των πλέι οφ φτάνοντας τους 16 βαθμούς, μόλις 2 πίσω από τον Λεωνίδα που με 18 βαθμούς κρατάει την 4η θέση που οδηγεί στα πλει οφ ανόδου.
Μετά από ένα ισορροπημένο 20’ λεπτο, ο Λεωνίδας πήρε ένα προβάδισμα 3 τερμάτων, το οποίο διατήρησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου που βρήκε μπροστά τους φιλοξενούμενους με σκορ 12-15.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν μόλις στο 35′ και στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα το οποίο διεύρυναν οσο πλησίαζε το τέλος του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν για να λήξει το παιχνίδι με σκορ 32-25.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ 32-25