Δε. Μάι 6th, 2024

Γ’ Εθνική: Νίκησε το Μεσολόγγι και πάτησε κορυφή η Κόρινθος

Κοινοποίηση ειδήσεων

Ο ΠΑΣ Κόρινθος νίκησε με 2-0 την Αθλητική Ένωση Μεσολογγίου και πέρασε μόνος πρώτος στον Όμιλο.

Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και σκόραρε μόλις στο 3’ με τον Rojano ! Ακολούθησαν πολλές ευκαιρίες με τους Rojano (2) Ζαχαράκη (2) ,ένα δοκάρι με τον Νικολάου και ακόμα 2 ευκαιρίες με Παπαχρήστο και Δερμιτζάκη. Το τελικό 2-0 έκανε ο Παπούλης στο 80’ για να σφραγίσει τη νίκη.

Ο ΠΑΣ Κορίνθου κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με το καλημέρα, με αυτογκόλ του Μανέτα μόλις στο δεύτερο λεπτό 1-0, για να έρθει δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα ο Παπουλής να διαμόρφωση του τελικό 2-0.

ΠΑΣ Κορίνθου (Αντριάν Μπαρμπολούτσι): Τριαντάφυλλος, Αργυρόπουλος, Νικολάου, Καλούσης, Παπαχρήστος, Χαλάτσης (65΄Μερκούρης), Αναστασόπουλος, Παπουλής (90΄Γεωργίου), Δερμιτζάκης, Ζαχαράκης (68΄Παπανικολάου), Ροχάνο.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Μάντης, Γαβριήλ, Κάκκος, Μανέτας, Μπαλαμπάνης, Παναγιωτίδης (75΄Μούτσι), Κακιώνης, Χαλαζιάς (60΄Γκασούκας), Νικολόπουλος (60΄Κράνης), Πλαστήρας (75΄Μιχαλόπουλος), Βαρούχος Κ. (λ.τ 26΄Κουφός).