Πα. Απρ 26th, 2024

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – HANDBALL A2

Κοινοποίηση ειδήσεων

Σε ένα ματς ντέρμπυ για τον Α όμιλο της Α2 Handball,για την 1η θεση του ομίλου, ο Λεωνίδας Αγ. Ανάργυρων επικράτησε του Ποσειδώνα Λουτρακίου 24-22, με πρωταγωνιστές την  διαιτησία του αγώνα που
κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα.

Αγωνιστικά  και οι ομάδες προωθούσαν  να επιβάλουν το ρυθμό τους με τον Ποσειδώνα να διατηρεί ισχνό προβάδισμα ένα με δυο γκολ, κλείνοντας το Α’ μέρος 10-11 υπερ. του.

Ανάλογο και το δεύτερο  μέρος  με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου να μπαίνει δυνατά  σε άμυνα και επίθεση και να διαμορφώνει με ένα σερί 3-0  στο 38’ το σκορ 10-14 . Άμεση  ήταν η απάντηση του Λεωνίδα  ισορροπώντας
το ματς,  16-16 στο 15’ και 21-21 στο 25΄, μη αφήνοντας το φιλοξενούμενο να ξεγίνει στο σκορ.  Οι δυνατές άμυνες  και η καλή απόδοση των τερματοφυλάκων ήταν δείγμα του Β ημιχρόνου. Στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα η ομάδα του Λεωνίδα με την βοήθεια της κερκίδας και των 3η δίλεπτη του Αικατερίνη στο 57’   διαμόρφωσε το τελικό 24-22 με την ομάδα του Ποσειδώνα να μην μπορεί να αντίδραση αισθανόμενος  την διαιτητική αδικία  των τελευταίων 10 ΄ λεπτών που έκρινε την έκβαση του αγώνα. Αυτή ήταν η 1η ήττα για τον Ποσειδώνα
Λουτρακίου, ενώ ο Λεωνίδας Αγ. Ανάργυρων  έκλεισε τον 1ο γύρο Αήττητος.

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 3-3, 5-5, 6-6, 9-9, 10-11 ( ημίχρονο ), 10-13, 13-14, 16-16, 18-19, 21-21, 24-22.

Διαιτητές : Βήτας-Γιακαλής.

*ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ* : Κουσκουλιάνος, Μελίσσης 1, Μάγκος, Αμανατίδης 4, Τσάγκουλης 1, Μουλιάτος 2, Καραμάγκελας 2, Σοφικίτης, Καμπουράκης 4, Θάνος, Ζωγραφίδης, Αργυριάδης 2, Λιάπης 3, Οικονόμου,
Μπίλιος 5, Γαραντωνάκης.

*ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ* : Αικατερίνης 4, Γκίκας, Φίλης, Παντελέων, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Τσιέλος, Χατζηγιάννης, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Κατούπης, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 4 , Α. Χατζηκωνσταντίνου 6, Παλαιολόγος, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 6.